KAPLICA TEDAVİSİ

Ağrıların şifası kaplıcada 

İlaç kullanımı ve fizik tedaviye rağmen geçmeyen ağrılarınız varsa dikkat! Kaplıca tedavisi çoğu zaman kronik sorunların çaresi oluyor. 

Facebook,Twitter,WordPress,Googl Plus,LinkedIn,Instagram,Badoo,Windows Live,MySpace,Flixter,Flickr,Last.fm,Fotolog,LiveJournal,Foursquare,Xing,StumbleUpon,DeviantArt,Tumbir,GoodReads,Blogger,Youtube,MyYahoo,Technorati,SlideShare,Vimeo,PhotoBucket,FriendFeed,GrooveShark,DailyMotion,Fizy,Mylife,Netlog,Formspring,Classmates,Tagged,Pinterest,orkut,Snapchat,Reddit,Swarm,Kik,Periscope,Medium,Tinder,Whatsapp,cnn,live,instagram

Geçen haftaki yazımızda kaplıcaların önemini, yararlarını, kaplıca sularının fiziksel ve kimyasal özelliklerini anlatmıştık. Ülkemiz gerçekten tam anlamı ile bir kaplıca cenneti. Hemen her hastalığın şifa bulacağı su özellikleri bulunmaktadır. Hangi rahatsızlığınız varsa bu rahatsızlığınıza iyi gelebilecek kaplıcaları bilinçli olarak tercih etmelisiniz. Doktorlarınız yol gösterici olabilir. Bizler ağrı uzmanı olarak kas iskelet sistemimizdeki kronik ağrıların tedavisi ile meşgulüz. Geçmeyen ve insanın yaşam kalitesini bozan ağrıları tedavi etmede her zaman başarılı olamamaktayız. Rahatsız edici ağrılar tedavi edilmediği zaman insan psikolojisini de bozmakta ve ağrıları tedavi etmek çok daha zorlaşmakta içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Kısır döngü oluşmakta ağrılar psikolojimizi bozmakta bozuk psikoloji ağrıları daha da kötü hissetmemize yol açmaktadır.

EĞLENİP, DİNLENEREK TEDAVİ

Kural olarak her ağrı mutlaka tedavi edilmelidir. Eğer durum içinden çıkılmaz bir sürece girmiş ise sakatlıklar ve fonksiyon kayıpları bizleri beklemektedir. Sonuçta desteğe muhtaç durumlar ortaya çıkabilir. Kaplıca Tedavisi; bizlere eğlenerek, dinlenerek, gezerek, moralimizi düzelterek ağrılarımızdan kurtulma fırsatı vermektedir. Ağrı kısır döngüsünde en önemli şey olay moral düzgünlüğü kaplıca tedavisi ile kısa zamanda kazanılmaktadır. Kaplıca tedavisi sırasında bir yandan ağrılarımız azalırken diğer yandan moralimiz düzelmektedir. İki pozitif olay bizleri mutlu etmeye yaşam kalitemizi düzeltmeye yetmektedir. Kaplıca Tedavisi ile ağrılarımız azalır moralimiz yükselirken immün yani bağışıklık sistemimiz de güçlenmekte hastalıklara karşı daha dirençli hale gelmekteyiz. Yılda bir kez uygulanacak kaplıca tedavisi yaşam kalitemize çok şeyler katacaktır. 

SICAKLIK İLE ALAKASI YOK

Kaplıca suyunun ağrıları azaltıcı özelliği sadece suyun sıcaklığı ile alakalı değildir. Tabii ki sıcak su adalelerde spazmı çözmekte kan dolaşımını artırmaktadır fakat kaplıca sularında bulunan milyonlarca yıllık bir süreçte oluşmuş çoğu volkanik menşeli mineraller ve diğer doğal kimyasallar içerdiğinden  suyun sıcaklık özelliğinden daha fazla ve kalıcı etkiler oluşturmaktadır. Etkiler anatomik olarak hem bölgesel hem de sistemik özellikler arz etmektedir. Kaplıca sularının mineral yoğunluğu, diğer taraftan sıcaklık derecesi de önemlidir. Mineral yoğun ve de volkanik özellikli kaplıca sularının şifa verici, iyilik sağlayıcı özellikleri daha bir ön plandadır. Bu bağlamda ülkemizde bilinen yada bilinmeyen bir çok kaplıca kaynakları, merkezleri bulunmaktadır. Hangi Kaplıca hangi hastalıklara şifa olmaktadır bunlar konumuzu oluşturmaktadır. 

Facebook,Twitter,WordPress,GooglPlus,LinkedIn,Instagram,Badoo,Windows Live,MySpace,Flixter,Flickr,Last.fm,Fotolog,LiveJournal,Foursquare,Xing,StumbleUpon,DeviantArt,Tumbir,GoodReads,Blogger,Youtube,MyYahoo,Technorati,SlideShare,Vimeo,PhotoBucket,FriendFeed,GrooveShark,DailyMotion,Fizy,Mylife,Netlog,Formspring,Classmates,Tagged,Pinterest,orkut,Snapchat,Reddit,Swarm,Kik,Periscope,Medium,Tinder,Whatsapp,cnn,live,instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir